Użytkowanie i ochrona

Użytkowanie i ochrona


- obuwie używać zgodnie z przeznaczeniem
- chronić przed mechanicznymi uszkodzeniami
- unikać przemoczenia obuwia, zwłaszcza skórzane
Jeśli jednak to nastąpi
- suszyć obuwie wypchane papierem lub z założonymi prawidłami z dala od źródła ciepła.
Po całkowitym wyschnięciu wyszczotkować buty (ze skóry typu nubuk, welur), a inne wypastować pastą przeznaczoną do danego rodzaju skóry.
- nigdy nie należy prać obuwia – pozbawia to skórę elastyczności, powoduje jej pękanie, osłabia spoiny klejowe, ściegi szycia itp.,
- czyścić buty powierzchniowo przy użyciu wilgotnej szmatki lub gąbki, a szczególnie obuwie zimowe. Bezpośrednio po przyjściu do domu należy usunąć wilgotną szmatką pozostałości soli, błota, środków chemicznych używanych na ulicach, aby nie dopuścić do ich zaschnięcia – powstają wtedy nieodwracalne w skutkach zgrubienia na obuwiu
- należy wkładać i zdejmować buty zawsze rozsznurowane.
Zawsze należy również sznurować buty – uniknie się przetarcia napiętków
- należy zamki obuwnicze otwierać i zamykać umiejętnie bez użycia nadmiernej siły
- w trakcie użytkowania mogą powstać załamania i zmarszczenia wynikające z właściwości naturalnych materiałów wierzchnich

 

Informuje się Użytkownika, iż obuwie z barwioną podszewką naturalną (skóra, tkaniny naturalne lub lniane) może farbować. Wyściółki o wykończeniu metalizowanym, powierzchniowym mogą ulec ścieraniu.

 

 

Obuwie na podeszwach ze skóry naturalnej należy zabezpieczyć cienką zelówką gumową przed nadmiernym ścieraniem i przemakaniem.


WARUNKI REKLAMACJI

Reklamacji podlegają wyłącznie fizyczne wady ukryte powstałe z winy producenta w obuwiu nie zużytym. Obuwie do reklamacji przyjmowane jest czyste, za okazaniem dowodu sprzedaży. Reklamować można wady towarów a nie naturalne lub mechaniczne zużycie.

REKLAMACJI NIE PODLEGA

- naturalne zużycie obuwia
- obuwie z wadami jawnymi, widocznymi w dniu zakupu
- obuwie posiadające uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia, uszkodzenia wynikające ze złego dopasowania obuwia do stopy)
- fleki i obciągnięcia obcasów
- wygoda obuwia
- przemakanie obuwia

 

Napisz do nas!